همه چیز درباره کولر آبی ، مشخصات ، انواع و قیمت


نویسنده
Heating-cooling
كاربر تازه كار
كاربر تازه كار
پست: 22
تاریخ عضویت: شنبه 28 تیر 1399, 7:40 pm
وب سایت: https://nikasaan.com
Gender:

همه چیز درباره کولر آبی ، مشخصات ، انواع و قیمت

پستتوسط Heating-cooling » شنبه 28 تیر 1399, 7:43 pm

همه چیز درباره کولر آبی ، مشخصات ، انواع و قیمت
کولر خانگی
کولر آبی چیست و دارای چند نوع مختلف است؟ نحوه عملکرد کولرهای آبی به چه صورت است؟ معروف ترین برندهای تولید کننده کولر آبی که در بازار حضور دارند کدام برندها هستند؟

در فصول گرم سال، سیستم های خنک کننده و تبریدی به عنوان پر مصرف ترین و پر استفاده ترین وسایل شناخته می شوند و تقریبا در تمام مناطق مختلف کشور حضور دارند. با بالا رفتن دما خصوصا در مناطق مرکزی و جنوب ایران تحمل شرایط بسیار سخت خواهد بود افراد مجبور به استفاده از کولر خواهند بود. هرچند که با پیشرفت تکنولوژی ها مختلف امروزه کولرهای گازی امکانات و قابلیت های بسیار پیشرفته ای دارند اما کولر آبی یکی از سیستم های تبریدی است که همچنان محبوبیت بالایی در میان افراد دارد و تقریبا در ساختمان های مسکونی و اداری در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این کولرها بیشتر برای مناطق معتدل کاربرد دارند.

کولر آبی چیست؟
کولر صنعتی
کولر آبی به نوعی از سیستم های خنک کننده گفته می شود که با استفاده از تبخیر آب، هوای محیط تحت پوشش خود را خنک می کند. در اصل این کولر با فرایند سرمایش تبخیری کار می کند. سرمایش تبخیری مکانیسمی است که در آن از پدیده تبخیر به عنوان یک جاذب گرمایی طبیعی استفاده می شود. در این فرایند گرمای هوا گرفته جذب می شود و به عنوان گرمای پنهان لازم برای تبخیر آب مخزن کولر استفاده می شود. هر چقدر که آب بیشتری در گردش داخل کولر جریان داشته باشد، قدرت خنک کنندگی بالایی خواهد داشت. سرمایش تبخیری به سه صورت انجام می شود که به شرح زیر هستند:

سرمایش مستقیم: در این روش وقتی سیستم تبخیری شروع به کار می کند دمای مقدار آب موجود در هوای خنک کاهش پیدا می کند
سرمایش مختلط: این روش ترکیبی از روش سرمایش تبخیری مستقیم و غیر مستقیم است. این روش توسط دستگاه های مکانیکی انجام می شود.
سرمایش غیر مستقیم: عمل سرمایش تبخیری در این روش در مبدل حرارتی انجام می شود. همچنین مقدار رطوبت محیط نیز در این روش تغییری نخواهد داشت.
پنکه
این نوع از سرمایش که از تبخیر آب استفاده می شود قدمتی 1000 ساله دارد اما خنک کننده های مدرن که از این سیستم استفاده کردند از سال 1900 تولید و عرضه شده اند. کولر گازی از قسمت های مختلفی مانند بدنه و کف، دیواره های پوشالی یا سلولزی، پمپ آب، موتور، یاتاقان و پره های فن تشکیل شده است.انواع کولر آبی
کولر سلولزی قیمت
کولر آبی مانند تمامی وسایل دیگر با توجه به نوع استفاده و کاربرد آن به انواع مختلفی تقسیم می شود. کولر آبی پرتابل (متحرک) که با توجه به نام آن قابلیت جابه جایی و حرکت دارد. مخزن آب این کولر به صورت دستی پر می شود و می توان آن را به شلنگ آب شهری نیز متصل کرد. کولر آبی ثابت که محبوب ترین نوع کولر آبی است و به دلیل داشتن ابعاد بزرگ و وزن بالا در یک جای ثابت (تراس، حیات یا بام) نصب می شود و با استفاده از کانال کشی می توان هوای آن را به داخل ساختمان هدایت کرد. کولرهای آبی ثابت نیز خود به دو نوع کولر آبی معمولی و کولر آبی سلولزی تقسیم می شود.

از نظر محل و نحوه هوادهی نیز می توان کولر آبی را به دو نوع مختلف تقسیم کرد

نوع اول کولر آبی است که دهانه هوای خروجی یا کانال هوادهی آن در یکی از اضلاع کناری قرار گرفته است.
کولر آبی با هوادهی از بالا که مناسب ترین انتخاب برای نصب در بالکن یا تراس واحدهای مسکونی است، امکان خنک کردن هوای ورودی از هر چهار جهت کولر را دارد. این کولر آب همچنین در صورت نصب در بالکن یا تراس، با توجه به هوادهی از بالا، دارای امکان کانال کشی راحت تری است.
موتور کولر آبی 7000 آبسال

  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده
    آخرین پست

بازگشت به “بحث آزاد و متفرقه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان